HW-12-13-G-D-958-141
Part Number:
HW-12-13-G-D-958-141
Description:
CONN HDR 24POS 0.1 STACK T/H
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.131" (3.327mm)
Length - Stack Height :
0.958" (24.333mm)
Length - Tail :
0.141" (3.581mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
24
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)