FW-25-03-L-D-228-068-P-TR
Part Number:
FW-25-03-L-D-228-068-P-TR
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.296" (7.518mm)
Length - Post (Mating) :
0.068" (1.727mm)
Length - Stack Height :
0.228" (5.791mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)