FW-25-03-L-D-123-065-P-TR
Part Number:
FW-25-03-L-D-123-065-P-TR
Description:
CONN HDR 50POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.188" (4.775mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.123" (3.124mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)