HW-18-11-F-D-536-SM
Part Number:
HW-18-11-F-D-536-SM
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.865" (21.971mm)
Length - Post (Mating) :
0.329" (8.357mm)
Length - Stack Height :
0.536" (13.614mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
36
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)