ZW-26-12-T-D-820-120
Part Number:
ZW-26-12-T-D-820-120
Description:
CONN BRD STACK .100" 52POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.090" (2.286mm)
Length - Stack Height :
0.820" (20.828mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
52
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)