ZW-20-09-L-D-399-095
Part Number:
ZW-20-09-L-D-399-095
Description:
CONN BRD STACK .100" 40POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.236" (5.994mm)
Length - Stack Height :
0.399" (10.135mm)
Length - Tail :
0.095" (2.413mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)