FW-17-03-F-D-304-079-A
Part Number:
FW-17-03-F-D-304-079-A
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.383" (9.728mm)
Length - Post (Mating) :
0.079" (2.007mm)
Length - Stack Height :
0.304" (7.722mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)