ZW-34-08-T-D-240-145
Part Number:
ZW-34-08-T-D-240-145
Description:
CONN BRD STACK .100" 68POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating) :
0.145" (3.683mm)
Length - Stack Height :
0.240" (6.096mm)
Length - Tail :
0.145" (3.683mm)
Number of Positions :
68
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)