FW-20-04-F-D-070-640
Part Number:
FW-20-04-F-D-070-640
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.800" (20.320mm)
Length - Post (Mating) :
0.640" (16.256mm)
Length - Stack Height :
0.070" (1.778mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)