FW-15-03-G-D-236-133-A-P-TR
Part Number:
FW-15-03-G-D-236-133-A-P-TR
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.369" (9.373mm)
Length - Post (Mating) :
0.133" (3.378mm)
Length - Stack Height :
0.236" (5.994mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)