FW-15-05-F-D-596-065-P
Part Number:
FW-15-05-F-D-596-065-P
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.661" (16.789mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.596" (15.138mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)