TW-15-07-F-D-333-120
Part Number:
TW-15-07-F-D-333-120
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.299" (7.595mm)
Length - Stack Height :
0.333" (8.458mm)
Length - Tail :
0.120" (3.048mm)
Number of Positions :
30
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)