TW-10-07-F-T-340-110
Part Number:
TW-10-07-F-T-340-110
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.302" (7.671mm)
Length - Stack Height :
0.340" (8.636mm)
Length - Tail :
0.110" (2.794mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
30
Number of Rows :
3
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)