HW-13-15-G-D-431-SM-A
Part Number:
HW-13-15-G-D-431-SM-A
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK SMD
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.565" (14.351mm)
Length - Post (Mating) :
0.134" (3.404mm)
Length - Stack Height :
0.431" (10.947mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)