FFMD-15-T-08.50-01-N-R
- Part Number:
- FFMD-15-T-08.50-01-N-R
- Description:
- .050" TIGER EYE IDC RIBBON CABLE
- Connector Type :
- Socket to Plug, Reversed
- Features :
- Polarizing Key
- Length :
- 0.708' (215.90mm, 8.50")
- Number of Positions :
- 30
- Pitch - Cable :
- 0.025" (0.64mm)
- Pitch - Connector :
- 0.050" (1.27mm)