HPW-12-04-T-S-820-310
Part Number:
HPW-12-04-T-S-820-310
Length - Overall Pin :
1.220" (31.000mm)
Length - Post (Mating) :
0.310" (7.874mm)
Length - Stack Height :
0.820" (20.828mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Number of Positions :
12
Pitch :
0.200" (5.08mm)