HPW-12-04-T-S-650-275
Part Number:
HPW-12-04-T-S-650-275
Length - Overall Pin :
1.015" (25.781mm)
Length - Post (Mating) :
0.275" (6.985mm)
Length - Stack Height :
0.650" (16.510mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Number of Positions :
12
Pitch :
0.200" (5.08mm)