ZW-25-13-G-S-690-465
Part Number:
ZW-25-13-G-S-690-465
Description:
CONN BRD STACK .100" 25POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.690" (17.526mm)
Length - Tail :
0.465" (11.811mm)
Number of Positions :
25
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)