MW-08-03-G-D-154-075
Part Number:
MW-08-03-G-D-154-075
Description:
CONN HDR 16POS 0.039 STACK SMD
Color :
Black, Natural
Length - Overall Pin :
0.229" (5.817mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.154" (3.912mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)