FW-17-03-LM-D-200-151-P-TR
Part Number:
FW-17-03-LM-D-200-151-P-TR
Description:
CONN HDR 34POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.351" (8.915mm)
Length - Post (Mating) :
0.151" (3.835mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)