FW-15-05-G-D-475-110-P-TR
Part Number:
FW-15-05-G-D-475-110-P-TR
Description:
CONN HDR 30POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.585" (14.859mm)
Length - Post (Mating) :
0.110" (2.794mm)
Length - Stack Height :
0.475" (12.065mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)