FW-10-05-G-D-464-065-A-P-TR
Part Number:
FW-10-05-G-D-464-065-A-P-TR
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.529" (13.436mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.464" (11.786mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)