ZW-26-20-G-S-510-425
Part Number:
ZW-26-20-G-S-510-425
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.195" (4.950mm)
Length - Stack Height :
0.510" (12.954mm)
Length - Tail :
0.425" (10.800mm)
Number of Positions :
26
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)