TCSD-10-D-07.50-01-F-N-D04
Part Number:
TCSD-10-D-07.50-01-F-N-D04
Description:
2MM DOUBLE ROW FEMALE IDC ASSEMB
Connector Type :
Socket to Socket
Contact Finish Thickness :
Flash
Length :
0.625' (190.50mm, 7.50")
Number of Positions :
20
Pitch - Cable :
0.039" (1.00mm)
Pitch - Connector :
0.079" (2.00mm)