ZW-23-20-T-D-788-142
Part Number:
ZW-23-20-T-D-788-142
Description:
CONN BRD STACK .100" 46POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.200" (5.080mm)
Length - Stack Height :
0.788" (20.015mm)
Length - Tail :
0.142" (3.607mm)
Number of Positions :
46
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)