FW-09-05-H-D-469-160-TR
Part Number:
FW-09-05-H-D-469-160-TR
Description:
CONN HDR 18POS 0.05 STACK SMD
30.0µin (0.76µm)
Length - Overall Pin :
0.629" (15.977mm)
Length - Post (Mating) :
0.160" (4.064mm)
Length - Stack Height :
0.469" (11.913mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)