FW-25-03-L-D-149-065-P-TR
Part Number:
FW-25-03-L-D-149-065-P-TR
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.214" (5.436mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.149" (3.785mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)