FW-10-05-G-D-487-075-A-P
Part Number:
FW-10-05-G-D-487-075-A-P
Description:
CONN HDR 20POS 0.05 STACK SMD
Length - Overall Pin :
0.562" (14.275mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.487" (12.370mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)