TW-14-07-F-D-220-115
Part Number:
TW-14-07-F-D-220-115
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.752" (19.101mm)
Length - Post (Mating) :
0.417" (10.592mm)
Length - Stack Height :
0.220" (5.588mm)
Length - Tail :
0.115" (2.921mm)
Number of Positions :
28
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)