HW-12-09-G-Q-200-240
Part Number:
HW-12-09-G-Q-200-240
Description:
HIGH TEMPERATURE FLEXIBLE BOARD
Color :
Black, Natural
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.290" (7.366mm)
Length - Stack Height :
0.200" (5.080mm)
Length - Tail :
0.240" (6.096mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
24
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.200" (5.08mm)