FW-11-05-L-D-486-152-A-P-TR
Part Number:
FW-11-05-L-D-486-152-A-P-TR
Description:
CONN HDR 22POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.638" (16.205mm)
Length - Post (Mating) :
0.152" (3.861mm)
Length - Stack Height :
0.486" (12.344mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)