MW-10-03-F-D-120-082-P
Part Number:
MW-10-03-F-D-120-082-P
Description:
CONN HDR 20POS 0.039 STACK SMD
Color :
Black
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.202" (5.131mm)
Length - Post (Mating) :
0.082" (2.083mm)
Length - Stack Height :
0.120" (3.048mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)