ZW-26-10-T-D-400-280
Part Number:
ZW-26-10-T-D-400-280
Description:
CONN BRD STACK .100" 52POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height :
0.400" (10.160mm)
Length - Tail :
0.280" (7.112mm)
Number of Positions :
52
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)