ZW-15-09-G-D-213-258
Part Number:
ZW-15-09-G-D-213-258
Description:
CONN BRD STACK .100" 30POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating) :
0.259" (6.579mm)
Length - Stack Height :
0.213" (5.410mm)
Length - Tail :
0.258" (6.553mm)
Number of Positions :
30
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)