JW-16-04-T-S-388-250
Part Number:
JW-16-04-T-S-388-250
Length - Overall Pin :
0.728" (18.491mm)
Length - Post (Mating) :
0.250" (6.350mm)
Length - Stack Height :
0.388" (9.855mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.156" (3.96mm)