JW-16-04-T-S-388-150
Part Number:
JW-16-04-T-S-388-150
Length - Overall Pin :
0.628" (15.951mm)
Length - Post (Mating) :
0.150" (3.800mm)
Length - Stack Height :
0.388" (9.855mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.156" (3.96mm)