JW-16-04-T-S-790-330
Part Number:
JW-16-04-T-S-790-330
Length - Overall Pin :
1.210" (30.734mm)
Length - Post (Mating) :
0.330" (8.382mm)
Length - Stack Height :
0.790" (20.066mm)
Length - Tail :
0.090" (2.286mm)
Pitch :
0.156" (3.96mm)