ZW-13-14-G-D-1089-104
Part Number:
ZW-13-14-G-D-1089-104
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Length - Overall Pin :
1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating) :
0.237" (6.020mm)
Length - Stack Height :
1.089" (27.661mm)
Length - Tail :
0.104" (2.642mm)
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)