FW-09-02-L-D-610-075-EP
Part Number:
FW-09-02-L-D-610-075-EP
Description:
FLEXIBLE MICRO BOARD STACKING HE
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.760" (19.304mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.610" (15.494mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Mounting Type :
Through Hole
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)