ZW-14-13-L-D-866-104
Part Number:
ZW-14-13-L-D-866-104
Description:
CONN BRD STACK .100" 28POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.260" (6.604mm)
Length - Stack Height :
0.866" (21.996mm)
Length - Tail :
0.104" (2.642mm)
Number of Positions :
28
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)