MW-20-03-G-D-097-065-P-TR
Part Number:
MW-20-03-G-D-097-065-P-TR
Description:
CONN HDR 40POS 0.039 STACK SMD
Color :
Black
Length - Overall Pin :
0.162" (4.115mm)
Length - Post (Mating) :
0.065" (1.651mm)
Length - Stack Height :
0.097" (2.464mm)
Pitch :
0.039" (1.00mm)
Row Spacing :
0.039" (1.00mm)