TW-13-06-T-T-230-075
Part Number:
TW-13-06-T-T-230-075
Contact Finish - Post (Mating) :
Tin
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
Length - Overall Pin :
0.673" (17.094mm)
Length - Post (Mating) :
0.368" (9.347mm)
Length - Stack Height :
0.230" (5.842mm)
Length - Tail :
0.075" (1.905mm)
Number of Positions :
39
Number of Rows :
3
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)