FW-20-03-G-D-160-075-P-TR
Part Number:
FW-20-03-G-D-160-075-P-TR
Description:
CONN HDR 40POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.235" (5.969mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.160" (4.064mm)
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)