ZW-12-13-G-D-437-250
Part Number:
ZW-12-13-G-D-437-250
Description:
CONN BRD STACK .100" 24POS
Length - Overall Pin :
1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating) :
0.543" (13.792mm)
Length - Stack Height :
0.437" (11.100mm)
Length - Tail :
0.250" (6.350mm)
Number of Positions :
24
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)