TW-15-04-F-D-275-099
Part Number:
TW-15-04-F-D-275-099
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating) :
0.181" (4.597mm)
Length - Stack Height :
0.275" (6.985mm)
Length - Tail :
0.099" (2.515mm)
Number of Positions :
30
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)