FW-13-03-L-D-283-075
Part Number:
FW-13-03-L-D-283-075
Description:
CONN HDR 26POS 0.05 STACK SMD
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
0.358" (9.093mm)
Length - Post (Mating) :
0.075" (1.905mm)
Length - Stack Height :
0.283" (7.188mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Pitch :
0.050" (1.27mm)
Row Spacing :
0.050" (1.27mm)