YTW-05-04-G-Q-270-120
Part Number:
YTW-05-04-G-Q-270-120
Description:
2.00 MM FLEXYZ HIGH-DENSITY BOAR
20.0µin (0.51µm)
Length - Overall Pin :
0.555" (14.097mm)
Length - Post (Mating) :
0.165" (4.200mm)
Length - Stack Height :
0.270" (6.858mm)
Length - Tail :
0.120" (3.050mm)
Number of Positions :
20
Number of Rows :
4
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)