ZW-13-12-G-D-262-220
Part Number:
ZW-13-12-G-D-262-220
Description:
CONN BRD STACK .100" 26POS
Contact Finish - Post (Mating) :
Gold
Contact Finish Thickness - Post (Mating) :
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating) :
0.548" (13.919mm)
Length - Stack Height :
0.262" (6.655mm)
Length - Tail :
0.220" (5.588mm)
Number of Positions :
26
Number of Rows :
2
Pitch :
0.100" (2.54mm)
Product Status :
Active
Row Spacing :
0.100" (2.54mm)