HW-17-20-G-S-838-110
Part Number:
HW-17-20-G-S-838-110
Description:
CONN HDR 17POS 0.1 STACK T/H
10.0µin (0.25µm)
Length - Overall Pin :
1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating) :
0.182" (4.623mm)
Length - Stack Height :
0.838" (21.285mm)
Length - Tail :
0.110" (2.800mm)
Mounting Type :
Through Hole
Number of Positions :
17
Number of Rows :
1
Pitch :
0.100" (2.54mm)