TW-10-07-F-D-260-SM-A
Part Number:
TW-10-07-F-D-260-SM-A
3.00µin (0.076µm)
Length - Overall Pin :
0.751" (19.075mm)
Length - Post (Mating) :
0.491" (12.471mm)
Length - Stack Height :
0.260" (6.604mm)
Length - Tail :
Mounting Type :
Surface Mount
Number of Positions :
20
Number of Rows :
2
Pitch :
0.079" (2.00mm)
Row Spacing :
0.079" (2.00mm)